خانه مهارت هاسئو و وبلاگ نویسی بهینه سازی سایت را از کجا شروع کنیم؟

بهینه سازی سایت را از کجا شروع کنیم؟

توسط محمد‌حسین عامری

سئو

همیشه نباید به دنبال میانبرها گشت، وقتی صحبت از بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می شود خیلی ها ذهنشان به سمت تقلب و راه های میانبر می رود. گوگل میزان اعتمادش به برگه های اینترنتی را با پیج رنک مشخص می کند.

پیج رنک معیار هایی دارد ولی در حالت کلی ارزش یک صفحه در نزد گوگل از صفر تا 10 می باشد که هرچه این مقدار به 10 نزدیک تر باشد آن صفحه اعتبار بیشتری نزد گوگل خواهد داشت. گوگل هنگام بررسی سایت ها پیج رنکشان را مد نظر قرار می دهد این بدان معناست اگر دو صفحه یک متن یکسان را منتشر کنند و پیج رنک صفحه ای که بالاتر باشد آن صفحه در صدر نتایج جستجو قرار خواهد گرفت.

حال برای افزایش پیج رنک چه باید کرد؟

تنها شما کافی است معمولی برخورد کنید و از کپی کاری بپرهیزید چرا که گوگل الگوریتم های خاص خود را دارد که توسط آن میزان شباهت محتوا ها به هم را برسی می کند و اگر احیانا متن کپی باشد علاوه بر اینکه نتیجه در جایگاه بدی قرار خواهد گرفت آن صفحه نیز اعتبارش را از دست خواهد داد.

محتوا پادشاه است؟

این عبارتی است که در بسیاری از سایت های بهینه سازی خارجی به چشم می خورد.

کلید سئو (بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو)در محتوایی است که منتشر می کنید، کمتر کسی پیدا می شود که به شما بگوید چگونه در صدر نتایج قرار بگیرید ولی این را از من به یاد داشته باشید که غیر ممکن است محتوای های ارزشمند با عنوان های حرفه ای به کار ببنیدید ولی در صدر نتایج جستجو قرار نگیرید.

هنر تیتر زدن

تیتر زدن هنر است چرا که ارزش متن شما به تیتری است که برای آن انتخاب می کنید با انتخاب تیتر مناسب باید خواننده را مجاب کنید تا وارد مطلب شما شود و از آن بازدید کند، موتور جستجو هم دارای هوش مصنوعی است این بدان معناست که به این روش هم مطلبتان برای موتور جستجو بهینه شده هم برای کاربرانتان

چگونه تیتر بزنیم؟

برای تیتر زدن ابتدا مطلبتان را کامل بنویسید سپس اقدام به تیتر زدن کنید.

برای تیتر زدن خودتان را در جای مخاطب بگذارید، ببینید اگر مخاطب بودید چگونه به دنبال مطلبتان می گشتید؟

تیتری بزنید که منحصر به فرد باشد، منحصر به فرد باشد یعنی قبلا توسط شخص دیگری استفاده نشده باشد.

در ادامه سعی کنید حداقل دو کلمه کلیدی خود را در تیتر بگنجانید.

کلمه کلیدی چیست؟

کلمه  یا عبارتی است که می خواهید توسط آن در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید. کلمه کلیدی تک سیلابی دارای رقابت شدیدی هستند سعی کنید تا عبارتی را انتخاب کنید که رقابت آن کمتر است. با این استراتژی رقیبان کمتری خواهید داشت.

برای مثال خندون کلمه است که دارای رقابت شدیدی است ولی خندون دات آی آر رقابت کمتری دارد و از طریق آن بهتر می شود تا در صدر نتایج جستجو قرار گرفت.

حجم عکس های استفاده شده

شما می توانید از هر عکسی در صفحه وبسایت خود بهره ببرید ولی حق ندارید از عکس های سنگین استفاده کنید چرا که عکس های سنگین سبب می شود تا مخاطب مدت زمان زیادی را صرف بارگذاری صفحه شما کند که این موضوع نه مورد پسند موتور های جستجو است نه کاربران وب

ابعاد تصاویر

برای هر عکسی که بارگذاری می کنید ابعادش را مشخص کنید تا تصویر با اندازه صحیح نمایش داده شود، این کار توسط سیستم های مدیریت محتوا انجام میشود.

برای تصاویر از متن جایگزین استفاده کنید تا اگر تصاویرتان بارگذاری نشد موتور جستجو گر بداند که تصویر مربوط به چه چیزی است

نسخه موبایل وبسایت

سعی کنید تا برای وبسایتتان نسخه موبایل ایجاد کنید چرا که امروزه افراد بسیار زیادی از تبلت و موبایل برای وبگردی استفاده می کنند.

حجم صفحه اصلی وبسایت

سعی کنید تا حجم صفحه اصلی وبسایتتان زیاد نباشد چرا که این عیبی است نابخشودنی توسط موتور های جستجو

در پست های بعدی بیشتر درباره بهینه سازی وب خواهم نوشت

 

5/5 - (1 امتیاز)

related posts

3 نظرات

ساحل 17 اردیبهشت 1394 - 3:43 بعد از ظهر

سلام مطلب خیلی عالی و مفیدی بود . ممنون از این که زکات علمتان را خوب می پردازید .موفق باشید و برقرار.

پاسخ
محمد حسین عامری 18 اردیبهشت 1394 - 11:49 قبل از ظهر

سلام
خواهش می کنم نظر لطف شماست.
سپاس

پاسخ
شجاع علیدادی 20 اردیبهشت 1394 - 12:30 قبل از ظهر

سلام متشکرم

پاسخ

پیام بگذارید