خانه مهارت هاسبک زندگی راه های موفقیت بدون مدرک دانشگاهی

راه های موفقیت بدون مدرک دانشگاهی

توسط محمد‌حسین عامری

زمانی می‌گفتند که مسیر موفقیت از سیستم آموزشی و مدرک محور می گذرد اما امروز انقدر مثال عملی داریم که تقریبا کسی نیست که اصرار ورزد راه موفقیت تنها از مسیر دانشگاه می گذرد.

باورهای تاریخ گذشته ما مبنی بر اینکه سر به زیر باش، هرچه در مدرسه می گویند گوش کن تا کامرا شوی تنها ما را تبدیل به کارگرانی می کند که سرشان به تنشان نمی ارزد.

امروز آنقدر مدرک به دستان بیکار می بینیم که اگر کسی بگوید مسیر موفقیت با اخذ مدارک و مدارج دانشگاهی محقق می شود دیگر باورش نمی کنیم.

امروز آنقدر زیادند کسانی که بدون ورود به نظام آموزشی مرسوم گلیم خود را بهتر از بقیه از آب به بیرون کشیده اند که دیگر نمی توان برای موفقیت نسخه ای واحد پیچید.

برای موفقیت نیاز به هیچ مدرکی ندارید، برای موفقیت تنها نیاز دارید تا استعداد خود را بشناسید و با ایجاد و فراهم کردن زمینه رشد مناسب استعداد خود را شکوفا کنید.

برای موفقیت چند ساعت باید تلاش کنیم؟

با توجه به تحقیقات مستندی که صورت گرفته است اگر کسی 7 سال یا 10 هزار ساعت از عمر خود را صرف یادگیری و پیشرفت در حرفه ای کند به جایگاه درآمدی و علمی ده درصد افراد برتر در آن حرفه نائل می شود.

پس شما هم می باست حرفه و تخصص مد نظرتان را انتخاب کنید تا بتوانید با هفته ای 30 ساعت کار کردن و تمرین به جایگاه مطلوب خود برسید.

شاید صرف حدود 7 سال از زندگی تان برای حضور در ده درصد افرارد برتر یک بزرگ به نظر برسد، اما کسانی که وقتشان را صرف یادگیری علم حرفه یا مهارتی کرده اند می توانند به موضوع اذعان کنند .

برای مثال اساتید داور در جلسه دفاع فوق لیسانس تنها می توانند ایرادات شکلی بگیرند چون متخصص آن حوزه شما هستید و جایی برای ورود ایشان و وارد کردن اما و اگر وجود ندارد.

بهتر بگویم صرف حدود 1 سال از وقتتان به صورت متمرکز می تواند شما را به جایگاه یک دکترا در آن رشته برساند و صرف 7 سال زمان می تواند شما را روی شانه های متخصصان آن رشته سوار کند.

اگر قبول ندارید که باید هدف و مسیر حرفه ای تان را انتخاب کنید و برای رسیدن به تعالی در ان تلاش کنید تنها یک گزینه دارید تا مثل همه وارد نظام آموزشی ناکارا موجود شوید و بعد از بیست سال دوباره به نتیجه فوق برسید.

مطلب قبلی ام در مورد کارخانه تولید کارگران یقه سفید را بخوانید.

برای شناسایی توانایی هایتان مسیر های مختلفی وجود دارد همین امروز برای شناسایی شان اقدام کنید فردا دیر است.

Rate this post

related posts

پیام بگذارید