خانه مهارت هاسبک زندگی روش افزایش اعتماد به نفس

روش افزایش اعتماد به نفس

توسط محمد‌حسین عامری

اگرچه چگونگی افزایش اعتماد به نفس خیلی مهم است اما از آن مهم تر پایبند بودن به دانسته هایمان در این زمینه است. در این مطلب به چند مورد از مهمترین و کاربردی ترین نکات موثر در افزایش اعتماد به نفس می پردازیم.

برای افزایش اعتماد به نفستان ارزیابی منصفانه ای از خود داشته باشید.

این به این معناست که نقاظ ضعف و قوت خود را بشناسید.
خودآگاه باشید و به توانایی های خود باور داشته باشید و همچنین ارزیابی دقیق و صادقانه ای نسبت به توانایی های خود داشته باشید.

نه بگویید.

نه گفتن را فرا بگیرید و در مواقع لزوم مخالفت خود را به وضوح بیان کنید. شاید در نگاه اول رابطه توانایی نه گفتن و اعتماد به نفس ملموس نباشد اما اگر کمی به گذشته فکر کنید می بینید که در موارد زیادی به علت عدم توانایی در نه گفتن مسئولیت های خیلی کوچک و خیلی بزرگی را به شما واگذار کرده اند که این موضوع همواره سبب آزار و ناراحتی شما شده است.

با رئیس خود ارتباط خوبی برقرار کنید.

سعی کنید که خود را کوچک نبینید و با باور به توانایی هایتان سعی کنید تا راه و روش بزرگمنشی را فرا بگیرید. بعضا افراد یا از رئیسشان می ترسند و فرار میکنند و یا سعی میکنند تا رئیسشان را نادیده بگیرند، اما نکته مهم این است که رئیستان می تواند به شما در مورد چگونگی افزایش اعتماد به نفس درس دهد. برخورد مودبانه و سنگین در زمان ارتباط با رئیستان سبب می شود تا اعتماد به نفستان افزایش یابد.

به دنبال پیروزی های کوچک باشید

چرا که موفقیت های کوچک باعث به وجود آمدن روحیه قدردانی و ایجاد انگیزه خواهد شد. بلند ترین قله ها با کوچکترین گام ها فتح شده اند پس حرکات هرچند کوچک خود را مورد توجه قرار دهید.

 یک راهنما برای خودتان پیدا کنید.

وجود یک راهنما و مشاور برای هر کسی ضروری است. راهنمای شما می تواند برادر، دوست و همکار و معلم و یا هرکسی باشد که فکر می کنید دلسوز و آدم منطقی است و در نتیجه می تواند شما را راهنمایی کند.

وجود یک راهنما در مسیر زندگی که در مواقع نیاز در کنارتان باشد سبب دلگرمی شما و حرکت بهترتان خواهد شد.

به طور منظم ورزش کنید.

ورزش فقط محدود به بدنسازی نیست و پیاده روی های منظم روزانه با کفش مناسب و حداقل نیم ساعت هم می تواند در کسب آرامش و اعتماد به نفس به شما کمک کند.

شیک لباس بپوشید.

شیک بودن به معنای پوشیدن لباس های گرانقیمت نیست، اینکه تمیز و مرتب باشید، کفش هایتان همیشه تمیز و واکس زده باشد، خط اتوی لباستان خربزه را قاچ دهد و بوی مطبوعی از لباسهایتان منتشر شود همگی از نکات شیک پوشی است.

پوشیدن ساعت و داشتن گوشی تمیز و سالم از نکات شیک پوشی است.

پیرایش مو و ابرو و سیبیل و ریش از مواردی است که گاهی مغفول است اما به یاد داشته باشید که شما خواسته یا ناخواسته با توجه به ظاهرتان توسط افراد مورد قضاوت قرار خواهید گرفت.

قاطعانه صحبت کنید نه تهاجمی.

همواره با لحن و صدای مناسب صحبت کنید و نسبت به طرز ایستادن خود حساس باشید. کمی در باره زبان بدن و تاثیر آن در مخاطب مطالعه کنید تا راز و رمز برخورد قاطعانه و استوار را فرا بگیرید.

موارد بالا تنها چند نمونه از مواردی است که می تواند به شما در مسیر افزایش اعتماد به نفستان کمک کند.

Rate this post

related posts

پیام بگذارید