خانه هوش مالی شما با جیب خالی چقدر می ارزید؟

شما با جیب خالی چقدر می ارزید؟

توسط محمد‌حسین عامری

جیب خالی

بهترین معیار برای سنجش ثروتتان این است که ببینید چقدر می ارزید وقتی تمامی پولتان را از دست بدهید.

شاید این جمله خنده دار باشد ولی واقعیت دارد یک آدم ورشکسته با یک آدم معمولی که تجربه ورشکسته شدن را ندارد زمین تا آسمان متفاوت است چرا که آدم ورشکسته می تواند اعتباری خیلی بیشتر از یک شخص معمولی داشته باشد.

در واقع ما هستیم که به پول اعتبار می دهیم دقت کرده اید پول کاغذی بیش نیست و تنها باور مردم است که یک ورقه را ارزشمند تر از دیگری می کند وقتی باور تغییر کند که یک ورقه با ارقام مشخص مثل دیروز ارزشمند نیست این به این معناست که پول قدرت خرید خود را از دست داده است و باورها دیگر قبول ندارد که این 1000 تومانی امروز همان 1000 تومانی 5 سال پیش است، 5 سال پیش 5 کیلو هندوانه 1000 تومان بود امروز هر کیلو هندوانه 1000 تومان است.

یک ورشکسته خلاق می داند چگونه با پول کار کند از این رو می رود وام می گیرد سرمایه گذار پیدا می کند و ایده های خود را به کرسی عمل می نشاند ولی یک آدم معمولی وام میگیرد تا هزینه کند و تنها خود را مقروض می کند.

از بحث اصلی خارج نشویم این نکته را ذکر کردم که بگویم قلک به هیچ عنوان جای مناسبی برای پس انداز کردن پول نیست.

ارزش زمانی پول سبب می شود که کالا ها هر روز ارزشی متفاوت از دیروز خود داشته باشند پس سعی کنید تا سرمایه گذاری را یاد بگیرید.

حال چرا ارزش یک فرد به پول در جیبش نیست؟

در نگاه اول خنده آور است ولی ارزشی که یک فرد می تواند بیافریند در مغز اوست این فکرها هستند که ارزشمند هستند.

همه ما برای کسب پول زمان خود را صرف می کنیم ولی همه به یک میزان بازده به دست نمی آوریم یکی جراحی می کند یکی کارگری یکی نویسندگی و اصلا سطح درآمدها قابل مقایسه نیست.

پس ارزش و ثروت شما به توانایی های بالقوه شما است که می تواند بالفعل شود این به این معناست که اگر فرض کنیم همه حساب های بانکی و پول های کاغذی از بین بروند آنگاه چه کسی ثروتمند تر است؟

اگر همه شراط مشابه داشته باشند در یک بازه زمانی مشخص کسی می تواند ثروتمند باشد که مهارت و فکر لازم برای تغییر اطرافش را دارد.

پس به جای اینکه بنشینید و بگویید چرا بیل گیتس و چرا استیو جابز سعی کنید خودتان بیل گیتس شوید.

شعار نمی دهم شما فقط کافی است نیازهای اطرافتان را درک کنید و سعی کنید راه های پاسخ دادن به آن را بیابید هر محصولی در پاسخ به یک نیاز می باشد.

هنوز تمام نیاز های آدمی برآورده نشده است پس همین الان شروع کنید و نقشی موثر در هستی ایفا کنید.

آیا میدانستید برای اختراع لامپ رشته ای بیش از 1000 بار تلاش صورت گرفت و اکنون ما داریم از نعمت نور لامپ بهره می بریم

سپاس از توجهتان

5/5 - (1 امتیاز)

related posts

پیام بگذارید