خانه هوش مالیسرمایه گذاری چگونه سهامدار شویم؟

چگونه سهامدار شویم؟

توسط محمد‌حسین عامری

نحوه و شرایط ورود به بازار سرمایه یا بورس اوراق بهادار تهران سوالی است که اگر به جواب آن برسیم می تواند کیفیت زندگی ما را دستخوش تغییرات خوبی کند.

چرایی این مساله را در مطالب بعدی مطرح می کنم در مطلب حاضر می خوام نحوه ورود و سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار را بررسی کنیم.
شاید باورتان نشود ولی با 100 هزارتومان می‌توانید در بورس سرمایه‌گذاری کنید.

مدارک مورد نیاز برای ورود به بورس و معامله آنلاین

برای ورود به بورس تنها به یک حساب بانکی و چند کپی از مدارک زیر نیازمندید.
شبا شماره حساب بانکی (این حساب به منظور واریز پول توسط کارگزاری به حساب شما مورد استفاده قرار می گیرد)
کپی شناسنامه
کپی کارت ملی
کپی آخرین مدرک تحصیلی از دیپلم به بالا برای دریافت کد آنلاین

پر کردن پرسشنامه ای که مربوط به اطلاعات شما از بورس است (به این منظور که صلاحیت شما سنجیده شود تا هرکسی پول خود را بدون علم وارد بورس نکند و متضرر شود)
پر کردن فرم‌های مربوطه برای دریافت کد بورسی و دسترسی به سامانه آنلاین خریدوفروش سهام
با داشتن موارد بالا کمتر از 48 ساعت طول می‌کشد تا شما بتوانید اولین خرید خود را انجام دهید.
شما برای خریدوفروش سهام به کارگزار نیاز دارید، کارگزار شرکتی است که از سازمان بورس اوراق بهادار جواز فعالیت دارد و وظیفه‌اش دریافت و اجرا سفارش‌ها خریدوفروش شماست.
امکان دریافت کد بورسی از طریق ثبت‌نام اینترنتی نیز میسر است.
با کلیک بر روی لینک زیر و وارد کردن اطلاعات خواسته‌شده می‌توانید به‌صورت غیرحضوری اقدام به کد گیری کنید.حتی در شهرستان ها و شهر هایی که کارگزاری آگاه نمایندگی و شعبه ندارد شما می توانید مراحل را طی کنید.
به این صورت که پس از اتمام ثبت‌نام در مرورگر گوگل کروم فرم‌های تکمیل‌شده را دریافت و پرینت می کنید. صفحات مربوط که نیازمند امضا است را امضا  میکنید و دو نقطه را هم انگشت می زنید و به همراه کپی شناسنامه و کارت ملی و کپی مدرک تحصیلی خود به شعب کارگزاری یا دفاتر پستی مراجعه میکنید تا احراز هویت شوید.

در ظرف 48 ساعت کد معاملاتی آنلاین و رمز عبور برایتان پیامک می شود و شما می توانید با ورود به حساب اینترنتی خود اقدام به خرید و فروش سهام کنید.

ثبت نام و دریافت کد بورسی کاملا رایگان است و ریالی نخواهید پرداخت، البته اگر در شهری غیر از تهران باشید باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و مبلغ 12 هزارتومان بابت اهراز هویت بپردازید.

لینک دریافت کد معاملاتی بورسی

ناگفته نماند در صورت ثبت‌نام از لینک فوق به علت اینکه اینجانب معرف شما می باشم به مدت 3ماه از مزایای تخفیفی ویژه ای مثل 60 درصد تخفیف شرکت در کلاس های حضوری و بسته های آموزشی مجازی و کلاس ها و تخفیف در کارمزد معاملات و خدمات ارائه شده توسط کارگزاری بهره مند می شوید.
سپاس

5/5 - (1 امتیاز)

related posts

پیام بگذارید