خانه مهارت هاکاربردی مقابله با تجمع مورچه ها در خانه

مقابله با تجمع مورچه ها در خانه

توسط محمد‌حسین عامری

توصیه می‌شود که فقط در صورت مزاحمت جدی مورچه ها، آن‌ها را از بین ببرید
مورچه های خانگی اغلب حشرات مفیدی هستند که با شکار کردن حشرات کوچک و تخم‌ها و نوزادان آن‌ها و جمع آوری ذرات مواد غذایی از نقاط غیر قابل دسترس، به ما در تمیز کردن خانه کمک می‌رسانند.
بنابراین بهتر است با این حشرات مهربان‌تر باشیم و ضمن رعایت نکاتی که برای دور نگاه داشتن آنان ارایه می‌شود، فقط در صورت مزاحمت جدی و بالا بودن جمعیت این حشرات در خانه به عنوان آخرین راه حل، از تله گذاری و یا راه های پیشنهادی برای از بین بردن آن‌ها استفاده کنید.

 1.  مهم‌ترین اقدام در دور نگه داشتن مورچه ها، محروم کردن آنان از دسترسی به مواد غذایی در خانه است.
 2. نگهداری مواد غذایی، به ویژه خوراکی‌های شیرین مانند قند، شکر، عسل، مربا، شیرینی، شکلات در ظروف دربسته.
 3. جمع آوری بقایای مواد غذایی.
 4. شستشو و جارو کردن روزانه کف و سطوح آشپزخانه و اتاق‌ها.
 5. تمیز کردن مرتبط سطوح مانند کف آشپزخانه، میز ناهارخوری و داخل کابینت‌ها با دستمال خیس شده در سرکه، (مورچه ها را دور نگاه می‌دارد).
 6. شناسایی نقاط ورود مورچه ها به خانه و پاشیدن کمی فلفل تند یا پودر سیر به داخل این سوراخ‌ها و سپس مسدود کردن آن سوراخ‌ها به خوبی با گچ یا سیمان.
 7. مورچه ها از تعدادی از گیاهان به دلیل بوی تند آن‌ها دوری می‌کنند. زردچوبه، فلفل قرمز، دارچین، پوست مرکبات، برگ بو، نعناع، میخک، رزماری، اکالیپتوس، آویشن و سیر از جمله این گیاهان هستند. برای فراری دادن مورچه ها، مقداری از هر یک یا مخلوطی از این گیاهان را در ظروف کم عمق درباز و داخل کابینت‌های آشپزخانه قرار دهید.
 8. تله گذاری نیز از راه‌هایی است که در کاهش جمعیت مورچه ها در منزل، در کنار دیگر اقدامات، تأثیر به سزایی دارد.
 9. یک قاشق غذا خوری عسل را به همراه چند قطره مایع ظرف شویی در یک لیوان آب گرم حل کنید و آن‌را در نعلبکی بریزید و در مسیر مورچه ها قرار دهید. مورچه ها برای خوردن این مایع هجوم می‌آورند و بسیاری از آنان در محلول غرق می‌شوند.
 10. می‌توانید از محلول یک قاشق غذا خوری شکر یا چند حبه قند در یک لیوان آب گرم هم استفاده کنید.
 11. تله دیگر، شامل یک قاشق غذاخوری عسل یا مربا، مخلوط شده با یک قاشق چای خوری گلیسیرین یا وازلین است که روی ورقه های کوچک پلاستیکی، مانند کارت‌های تلفن بدون مصرف یا تکه های بریده شده از یک کیسه نایلون ضخیم، مالیده شده و در مسیر مورچه ها قرار داده می‌شوند. مورچه ها برای خوردن طعمه روی ورقه ها رفته و به آن می‌چسبند.
 12. یک روش برای از بین بردن مورچه ها، استفاده از پودر یا طعمه ها ی خمیری کشنده است. برچسب اطلاعات مسموم موجود در فروشگاه ها را مطالعه کنید از محصولاتی که محتوی براکــس یا اسید بوریک هستند، استفاده کنید. زیرا این مواد ضمن کنترل مورچه ها و بعضی حشرات خانگی دیگر، برای انسان نسبت به سایر سموم حشره کش بسیار کم خطر تر هستند.
 13. در صورت افزایش جمعیت مورچه ها و مزاحمت جدی آن‌ها، لانه یا سوراخ‌های ورود آن‌ها به خانه را شناسایی کنید و مقداری الکل یا نفت سفید را از طریق یک سرنگ به داخل سوراخ تزریق و آن را با گچ یا سیمان مسدود کنید. در صورت لزوم این کار را تا دفع کامل مشکل تکرار نمایید.
 14. در خارج از خانه، مقدار زیادی آب جوش در سوراخ ورودی لانه آن‌ها بریزید و روی آن را با خاک بپوشانید. در صورت نیاز، این کار را هر چند گاه تا رفع مشکل تکرار کنید.
 15. استفاده از معجون‌های خانگی قاتل مورچه:
  معجون یک:
  دریک لیوان عرق نعناع، یک قاشق چای‌خوری مایع ظرف شویی حل کنید. این محلول را به طور مستقیم به مورچه ها و محل‌های تردد آن‌ها اسپری کنید.
  معجون دو :
  چند تکه پوست پرتقال یا نارنج را خرد کنید و آن‌ها را داخل حدود یک لیوان آب جوش بریزید. پس از 24 ساعت، محلول را با عبور دادن از پارچه، صاف کنید و با افزودن یک قاشق چای‌خوری مایع ظرف شویی مانند شیوه بالا استفاده کنید.
  معجون سه :
  یک قاشق چای‌خوری سس فلفل تند را در حدود یک لیتر آب حل کنید. به محلول، حدود یک لیوان قاشق چای خوری مایع ظرف شویی اضافه کنید و به طور مستقیم به مورچه ها و سوراخ‌های ورود آنان به خانه اسپری کنید.
  معجون چهار :
  مقداری جوش شیرین را به نسبت مساوی با خاک قند کاملاً مخلوط کنید و در مسیر مورچه ها روی زمین بپاشید. خوردن این مخلوط پس از دو تا سه روز موجب مرگ مورچه ها می‌شود.
  معجون پنج:
  یک قاشق غذاخوری عسل یا مربا را با یک قاشق چای‌خوری خمیر ترش به خوبی مخلوط کنید و آن را در قسمت‌های کوچک روی چند تکه کاغذ یا مقوا بمالید وبر سر راه مورچه ها قرار دهید. خوردن این معجون خانگی پس از مدتی موجب مرگ مورچه ها می‌شود.
5/5 - (1 امتیاز)

related posts

54 نظرات

جمشیدی 19 خرداد 1389 - 10:08 قبل از ظهر

سلام خدا قوت

پاسخ
مهدی 17 اسفند 1390 - 5:15 بعد از ظهر

سلام ببخشید اینا که نوشتید هر 8 ساعت بریزیم تو دهن مورچه ها یا هر 12 ساعت

پاسخ
محمدحسین عامری 21 اسفند 1390 - 8:42 بعد از ظهر

سلام غذا نیست که بریزیم در دهانشان بستگی داره از کدام مورد استفاده کنید.

پاسخ
وااااای 14 تیر 1391 - 11:53 قبل از ظهر

چطور دلتون میاد رو سر مورچه ها آبجوش بریزید؟ مگر شما مسلمان نیستید؟ مولای شما همان کسی است که یک دانۀ جو را به ظلم از دهان مورچه نمی گیرد؟ خوب است که در اول این متن نوشته اید بهتر است مورچه ا را نکشیم!!!!!11 این کارها که زجر کش کردن است!!! نه کشتن!!!!

پاسخ
محمدحسین عامری 14 تیر 1391 - 12:16 قبل از ظهر

سلام
گاهی اوقات اشرف مخلوقات نیاز دارد تا برای بقای خود موجودات دیگر را که از نظر او آزار دهنده هستند را از بین ببرد و یا لا اقل آنها را از محیط زندگی خود دور کند.
مولایمان می فرماید به خدا سوگند اگر تمام آسمان های هفت گانه و آن چه در زیر آن ها قرار دارد را به من بدهند که پوست جو را به ناحق از دهان مورچه ای بگیرم من این کار را نخواهم کرد
پس اگر اینگونه که شمااز عبارت بالا برداشت کردید تمامی سمها تولیدشان غیر منطقی است و بگذاریم آفات مزارع کشاورزی را از بین ببرند و یا شب تا صبح پشه آسایشمان را سلب کند.
انسان دوست ندارد حتی به کوچکترین موجودات آسیب بزند ولی گاهی اوقات مجبور می شود.
سپاس

پاسخ
علی 7 مرداد 1395 - 7:04 بعد از ظهر

سلام
به نظر من هر دلیلی که بیارید، هرگز ریختن آبِ جوش تو لونه ی مورچه ها نه تنها قابل قبول نیست بلکه بسیار وحشتناک و دور از انسانیت هست.
من نمی گم تولید سم و آفت کش کار اشتباهیه ولی می گم تا جایی که می شه حتی برای از بین بردن حیوونی که واقعا اذیت می کنه و به این نتیجه رسیدیم که اجازه ی کشتنش رو داریم، تا جایی که ممکنه جوری عمل کنیم تا اون بی چاره هم کم تر درد بکشه و با این منطق، کشتن با آب جوش اصلا پذیرفته نیست.

پاسخ
فرزانه 28 تیر 1391 - 6:43 بعد از ظهر

سلام . برا ی از بین بردن مورچه هایی که روی گیاه هستند چکار میتوان کرد؟ چند تا گلدان گل هفت رنگ و گل رز در بالکن دارم که پر از مورچه شده لطفا راهنمایی کنید .متشکرم.

پاسخ
محمدحسین عامری 28 تیر 1391 - 7:16 بعد از ظهر

سلام
یک تجربه شخصی را می توانم به شما توصیه کنم
امسال بر روی درخت انگور یاقوتی و گلدانهایم شته و به تبع آن مورچه ها فعالیت می کردند.
از آنجایی که شنیده بودم چای آفت ندارد و در واقع مزارع چای نیاز به سمپاشی ندارند.
چایی را که بر روی سماور جوشیده بود را در یک افشانه ریختم و بر روی گیاهانم اسپری کردم از ان به بعد تا مدتها خبری از شته و مورچه نبود.
این یک تجربه شخصی بود که ممکن است در مورد شما صدق نکند پس با مسئولیت خود اگر دوست دارید از این روش استفاده کنید.
سپاس

پاسخ
حسین امیرمجاهدی 26 بهمن 1391 - 9:57 قبل از ظهر

خیلی هم خوب

پاسخ
وحيده 28 فروردین 1392 - 5:42 بعد از ظهر

ممنون
براي مورچه هاي بال دار بأيد چي كار كنيم
اونا نزديك مهتابي و كلا نور جمع مي شن و نمي دونم لونشون كجاست
لطفا كمكم كنيد
آدرس ايميلم رو دادم
قبلا تشكر

پاسخ
محمدحسین عامری 29 فروردین 1392 - 12:30 قبل از ظهر

سلام
هرساله در فصل بهار مورچه های پردار برای پیدا کردن محیطی بهتر برای زندگی به خانه ها می آیند و سبب ناراحتی انسان را فراهم می کنند.
چند راه حل به نظر می رسد
شما می توانید از توری های محافظ در پنجره های خانه استفاده کنید
اگر مورچه ها در خانه هستند تمامی چراغها را خاموش کنید و تنها یک چراغ را روشن بگذارید تا مورچه ها پیرامون همان چراغ جمع شوند و شما با حشره کش مورچه ها را…
یا از حشره کش های برقی که دارای یک لامپ فلورسنت آبی هستند استفاده کنید.
سپاس

پاسخ
وحيده 30 فروردین 1392 - 6:28 بعد از ظهر

ممنون
مورچه هاي ما از تو خونه هستند هيچ راهي براي پيدا كردن لونه هاشون نيست؟
به غير از لامپ آبي از روشهاي ديگه استفاده كردم فايده نداره
بازم متشكر از اينكه جواب دادين

پاسخ
محمدحسین عامری 31 فروردین 1392 - 10:11 قبل از ظهر

خواهش می کنم
می توانید مکانهای زیر را جستجو کنید شاید بتوانید لانه شان را پیدا کنید.
گوشه دیوارها، کنار فرشها، درزهای کابینت، پشت وزیر کابینت و مبل، گوشه فرشها، چارچوب درها و درزهای چارچوب پنجره هاو اطراف پکیج و آبگرمکن
سپاس

پاسخ
بابک 29 اردیبهشت 1392 - 12:51 قبل از ظهر

سلام
استفاده از پوست خیار مورچه را نمی کشد بلکه فراری می دهد.پس پوست خیار را طوری در اطراف لانه مورچه ها قرار دهید که به بیرون از خانه رانده شوند نه به داخل.

پاسخ
nader 17 خرداد 1392 - 12:14 قبل از ظهر

سلام
نحوه از بین بردن مورچه پردار هم اگه میشه محبت کنین توضیح بدین .
یعنی الان خونه ما مورچه پردار داره به چه بزرگی و باهوشی . حتی خودم دیدم دلار هم خرید و فروش میکنن.
اگه محبت کنی ممنون میشم.

پاسخ
محمدحسین عامری 17 خرداد 1392 - 12:27 قبل از ظهر

سلام
تنها راه پیدا کردن محل ورودشون به خانه است.
اگر از پنجره و یا در ها هستند می توانید از توری های فلزی با پارچه ای استفاده کنید اگر هم از داخل منزل هستند باید به دنبال لانه شان بگردید.
راه دیگر اینکه به جرم خرید و فروش غیر قانونی ارز جلبشان کنید.
سپاس

پاسخ
roshanak 10 تیر 1392 - 9:59 قبل از ظهر

داخل خاك يكي از كاكتوسا پر مورچه شده.چه راهي پيشنهاد ميكنيد.ممنون

پاسخ
محمدحسین عامری 13 تیر 1392 - 9:20 بعد از ظهر

سلام
سعی کنید تا مواد غذایی را از پای گلدان خارج کنید و خاک سطح گلدان را عوض کنید.
سپاس

پاسخ
ناصر 2 مرداد 1392 - 12:00 قبل از ظهر

اخیرا مورجه هایی با صفات ژنتیکی جدید در خانه ما پیدا شده که تا کنون نتونستم کاریشون بکنم در همه جا حتی در تختخواب نفوذ کرده اند و گاز میگیرند رنگشان زرد است بسیار کوچک و ظریف هستند با خودشان چیزی را حمل نمیکنند ،در یک خط حرکت نمیکنند در چند محور حرکت دارند تا بحال سوراخشان را نتوا نسته ام پیدا کنم به وسایل برقی علاقه دارند بی محابا به آتش نزدیک میشوند در کلید و پریزها برقی نا پدید میشوند خلاصه اعصاب مارو داغون کرده اند از اسپری پیف پاف و اتک و پودر ضد مورچه هم استفاده کردم ولی بی نتیجه بوده لطفا راهنمایی بفرمایید.

پاسخ
محمدحسین عامری 3 مرداد 1392 - 2:25 قبل از ظهر

سلام
این مورچه هایی که شما ذکر کردید را با روشهای خصمانه نمی توانید از بین ببرید بهترین راه استفاده از روش دیپلماتیک و مذاکره است (من باب مزاح)
ولی به شخصا با استفاده از روش 12 و مخلوط کردن اسید بوریک و خاکه قند به مقدار مساوی در حد یک قاشق چایخوری توانستم به طور کلی از شر این موجودات رهایی پیدا کنیم.
پیشنهاد می کنم از سم های محتوی بوراکس و اسید بوریک استفاده کنید از آنجایی که این سمها اثر فوری ندارند به شما امکان می دهند تا کلونی مورچه ها را کاملا از بین ببرید، زیرا مورچه های کارگر این مواد را به لانه می برند و وقتی ملکه و بقیه مورچه ها از این مواد استفاده می کنند به صورت کلی نابود می شوند.
همیشه در استفاده از کلیه سموم محتاط باشید و مراقب پرندگان و حیوانات خانگی و به ویژه کودکانتان باشید
به هر حال روش دیپلماتیک ارجعیت دارد.
سپاس

پاسخ
الیسا 10 مرداد 1392 - 11:36 بعد از ظهر

سلام خواستم ضمن تشکر چند راه دیگر پیشنهاد کنم اول اینکه میتونید از خمیر دندان هم استفاده کنید و همچنین سرکه و نمک.

پاسخ
محمد 29 تیر 1393 - 2:20 بعد از ظهر

خیلی سایت خوبی. خیلی حال کردم

پاسخ
محمد صادق 18 شهریور 1393 - 1:07 بعد از ظهر

سلام مورچه در گلدانهای درون خانه ما لانه کرده اند چگونه از انها رها بشویم .باتشکر

پاسخ
محمد حسین عامری 18 شهریور 1393 - 1:49 بعد از ظهر

سلام صادق جان
تنها راه و بهترین را عوض کردن خاک گلدان است چرا که بعد از مدتی انقدر در خاک فضای خالی ایجاد می کنند که گل خشک می شود.
سپاس

پاسخ
ترمه 10 دی 1393 - 1:55 قبل از ظهر

سلام در منزل ما مورچه های زرد بسیار ریزه است که همه جا هستند حتی با فشار دادن هم نمی میرند لطفن راهنمایی کنید واقن ارامش ما را بهم زدند .ممنون

پاسخ
محمد حسین عامری 11 دی 1393 - 9:57 بعد از ظهر

سلام
راه حل ها را ذکر کردم
سپاس

پاسخ
مسعود 29 دی 1393 - 8:28 قبل از ظهر

با سلام و سپاس
لطفا بفرمائید اسید بوریک و بوتاکس را از کدام صنف فروشگاه میتوان تهیه کرد . ممنون

پاسخ
محمد حسین عامری 29 دی 1393 - 9:02 بعد از ظهر

سلام اسید بوریک را می توانید از لوازم ازمایشگاهی تهیه کنید.
سپاس

پاسخ
بهار 16 آذر 1394 - 6:11 بعد از ظهر

سلام من موضوع تحقیق ام اثر عصاره یا اسانس پوست پرتغال روی مورچه است شما مطلبی دارید که در این راستا کمک ام کنه؟ خیلی ممنون میشم اگر با ایمیل ام تما بگیرید

پاسخ
محمد حسین عامری 17 آذر 1394 - 10:53 بعد از ظهر

سلام نه متاسفانه ندارم
سپاس

پاسخ
عباس 21 دی 1394 - 1:24 قبل از ظهر

سلام…توی خونمون مورچه اومده…هرکاری میکنیم کم نمیشن…فقط هر سری یه جای جدید تو خونه رو سوراخ میکنن میان بیرون…انواع روش ها رو امتحان کردیم اعم از سم و سیمان و گچ و فلفل و…
خواهشا یه راه بگید از شر این موجودات خلاص شیم

پاسخ
محمد حسین عامری 21 دی 1394 - 3:21 بعد از ظهر

سلام عباس جان به خدا کلی نظره وقت نکردم جواب بدم
هیچ نظری رو هم پاک نمی کنم
راه حل ها همون هایی که گفتم
ما خودمون به این سم های پودری متوسل شدیم و تو مسیر ورود شون به مواد غدایی ریختیم
علت پخش شدن مورچه ها دنبال غذا گشتنه
اگر شما مسیرشونو به سمت مواد غذایی مسدود کنی مشکل برطرف شدست
در واقع زندگی مسالمت آمیز داریم
اونا به مواد غذایی کار ندارند ما هم به اونا
بهداشت محیط را هم رعایت کنی که خورده مواد غذایی در دسترس نباشه دیگه جای مشکلی وجود نداره
سپاس

پاسخ
عباس 21 دی 1394 - 1:02 بعد از ظهر

داداش جواب سوال ما رو نمیدی حالا چرا صورت سوال من رو پاک میکنی؟!!!!

پاسخ
محمد حسین عامری 21 دی 1394 - 3:34 بعد از ظهر

پاسخ دادم

پاسخ
عباس 25 دی 1394 - 12:05 قبل از ظهر

دمت گرم…آقایی

پاسخ
مانا 9 فروردین 1395 - 3:27 بعد از ظهر

سلام تمام راهکارهای شما رو خوندم . خونه ما پر مورچه های سیاه و ریز شده که هرزگاهی از جایی بیرون میان و لانه مشخصی ندارن . خونه تکانی عید میکنی یا خونه رو جدی تمیز میکنی که این کثافت ها رو پاک کنی دوباره پیداشون میشه و گند میزنن به نظافت خونه و اعصاب و روان ادم .راهکارهایی که فرمودید که باز گند میزنه به نظافت خانه و تضمینی هم نداره که کلا این جمعیت مزاحم رو از خونه همیشگی بیرون کنه . و اینکه یه طوری میگید لانه و… که انگار این حجم تهاجم مورچه هار رو ندید چون مشکل همون پیدا کردن لونه اونهاست که بعدش با سیمان بگیری و راحت بشی ! راهکار باید متناسب با مشکل باشه

پاسخ
محمد حسین عامری 12 فروردین 1395 - 12:36 قبل از ظهر

سلام بانو توقع دارید چی بگم؟
سپاس

پاسخ
سارا 24 فروردین 1395 - 6:01 بعد از ظهر

سلام. با تشکر از راهنمایی های خوبتون. من امروز توی محل کارم با تعداد زیادی مورچه مواجه شدم. وقتی مسیر رو دنبال کردم زیر پارکت با یه تجمع از مورچه ها دور و بر یک چیز عجیب شبیه کرک فرش روبرو شدم. با خاک انداز جمعشون کردم و بردم توی باغچه. اونجا بود که تازه فهمیدم کرک فرش نیست و پر از تخم های سفید رنگ مورچه است. مورچه ها رو صبح دیدم. و عصر که اومدم باز هم با تجمع مورچه ها روبرو شدم. البته این بار کمتر و دیگه هم خبری از تخم نبود. راستش الان نگرانم چون هیچ ملکه ای پیدا نکردم و می ترسم باز هم این جریان تکرار بشه. در ضمن محل کارم رو مرتب جارو می کنم و گاهی تی می کشم و مواد غذایی آنچنانی اینجا پیدا نمی شه و بیشتر زباله ها هم یا کاغذ هستن یا تفاله چایی. نمی دونم امکان داره باز هم تخم گذاری کنن یا نه. اگر ممکنه راهنمایی کنید. با تشکر

پاسخ
محمد حسین عامری 26 فروردین 1395 - 12:10 قبل از ظهر

سلام ملکه به این راحتی ها در دسترس نیست
مورچه های کارگر تخمهارو جابجا میکردن شما دیدید
بهترین سمی که من پیدا کردم برای مورچه ها که حتی ملکه رو هم از پا درمیاره و با مطالعه منابع خارجی پیداش کردم اسید بوریکه
سمی پودری که باید با موادی مثل شکر یا پودر قند مخلوط شود و در دسترس مورچه ها قرار بگیره
خوبی این اسید اینه که در جا عمل نمیکنه و طول میکشه یعنی مورچه ها میبرندش تو لونه با خیال راحت مصرف میکنند و بعد دیگه کلا نابود میشن
تا حالا سعی کرده بودم این راه حل کمتر پیشنهاد بدم
خودم استفاده کردم کاملا اثر بخشه
شما اگر با سم یک سری مورچه کارگر بکشید میرند از یه سوراخ دیگه خارج میشند یعنی شما فقط یه شیفت زمانی انجام دادید
ولی این روش کاراترین روش موجود است
سپاس

پاسخ
سارا 4 اردیبهشت 1395 - 10:50 قبل از ظهر

سلام. این اتفاق دقیقا افتاد. یعنی از یه سوراخ دیگه سر در اوردن. فقط این که اسید بوریک رو از کجا تهیه کنم. با تشکر

پاسخ
محمد حسین عامری 5 اردیبهشت 1395 - 12:36 قبل از ظهر

سلام لوازم ازمایشگاهی فروشی ها دارند
چندان گران نیست فکر کنم با 4 یا 5 تومن می تونید 100 گرم بخرید
سپاس

پاسخ
sara 3 اردیبهشت 1395 - 6:47 بعد از ظهر

سلام،ببخشيد خونه ما نزديك باغ ساخته شده،از همه لحاظ سمپاشي و گچ و سيمان انجام داديم اما مورچه بالدار داريم!!!تورو خدا يه واه حل بديد لونه هم پيدا نميكنيم!!

پاسخ
محمد حسین عامری 4 اردیبهشت 1395 - 1:34 قبل از ظهر

سلام مورچه بالدار به سمت نور میاد و از طریق در و پنجره وارد میشه
اگر توری ریز بزنید مشکل کامل برطرف میشه
فریم های چوبی که روش توری فلزی میزنند بهترین گزینه است
سپاس

پاسخ
ندا 6 اردیبهشت 1395 - 10:19 بعد از ظهر

پیامبراکرم (ص):
هر حیوان و یا پرنده ایی،وجزء آن -به ناحق کشته شود،در روز قیامت از قاتل خود شکایت میکند
منبع:کنز العمال39968

پاسخ
محمد حسین عامری 7 اردیبهشت 1395 - 1:02 قبل از ظهر

سلام چه زیبا به ناحق اشاره کردید
سپاس

پاسخ
دانیال 21 اردیبهشت 1395 - 3:26 بعد از ظهر

آدمیزاد کلا موجود کشتار گریست
بشر در هیچ چیزی به اندازه راه های بهتر کشتن پیشرفت نکرده است

پاسخ
محمد حسین عامری 21 اردیبهشت 1395 - 3:54 بعد از ظهر

سلام
جالبه
دنبال چه مطلبی میگشتید به این مطلب رسیدید؟
سپاس

پاسخ
حامد 12 مرداد 1395 - 9:24 قبل از ظهر

حشره های موذی رو باید کشت.گیاهان و مزارع و حیوانات و بدن ما را میخورند و هرگز سیر نمیشوند. شما انها را بکشید تا انتقام زمانی که در قبر شما را میخورند را از قبل گرفته باشید. چون بعد دیگر نمیتوانید انتقام بگیرید. با تشکر از راهنماییهای مفیدتون.

پاسخ
محمد 7 دی 1395 - 10:04 قبل از ظهر

سلام در خانه ی ما مورچه های زرد ریزی وجود دارند که هر چه گشتیم لانه ی آنها رو نتوانستیم پیدا کنیم و پراکنده هستند حتی جایی که آب به صورت قطره ای وجود داشته باشند فراوانند مثل آبسردکن یخچال… چند روزی که در خانه نبودیم بعد از چند روز در سوراخ آب سرد کن یخچال تخم ریزی کرده بودن حتی داخل پوشک بچه هم تخم ریزی کرده بودن دیگر کلافه شدیم لطفا راههای ریشه کن کردن آنها رو توضیح دهید؟ مگر میشود که داخل پوشک بچه و آبسرد کن یخچال تخم ریزی کرده باشن؟

پاسخ
محمد حسین عامری 9 دی 1395 - 12:16 قبل از ظهر

سلام
همه جا ممکنه مورچه ها برن
دقیقا مشکلی که میگید از نزدیک لمس کردم
همیشه باید لیوان اب سرد کن یخچال بررسی کنم که موقع اب خوردن توش مورچه نباشه
راه حل رهاشدن از دست اینها پیدا کردن لانه انها و سمپاشیه اصولیه
ولی وقتی میگید لانه شونو نمیتونید پیدا کنید میتونید طعمه بزارید یه مقدار نون خورده بریزید حتما صفی از مورچه هارو میبنید که به سمت لانه شان درحرکت هستند
سپاس
سپاس

پاسخ
س 17 آبان 1398 - 2:58 قبل از ظهر

پدر مارو در اوردن این مورچه ها
اصلا معلوم نیست کجا هستن
نمیدونم چه صیغه ای یاد گرفتن میرن توی ابسرد کن یخچال ،توی لیوان همیشه پر مورچه میشه

پاسخ
Mina 30 اردیبهشت 1398 - 4:10 قبل از ظهر

من همین امروز فهمیدم اتاقم چن وقته مورچه بالدار گذاشته (تنها جای خونه که مورچه بالدار داره) و اصلا نمیشه لونشون رو پیدا کرد
شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید که بشه در اسرع از شرشون خلاص شم؟
(ممنونم . لطفا جواب بدید من یه ماه دیگه کنکور دارم کاملا ارامشم سلب شده به خاطر این موجودات موذی )

پاسخ
محمد‌حسین عامری 10 خرداد 1398 - 12:20 قبل از ظهر

سلام مورچه های پردار از بیرون می آیند، اگر پنجره یا سوراخ یا مجرایی برای نفوذ به اتاق شما وجود دارد آن را بپوشانید.
با تشکر

پاسخ
میازار 11 فروردین 1399 - 4:07 بعد از ظهر

جسارتا چه راحت دارید آموزش کشتار مورچه میدید . انگار نه انگار که حیوان بیچاره نیز جان دارد و جان شیرین خوش است. همه حیوانات زندگی را دوست دارند. برای راحتی خودمان نباید باعث مرگ این جانداران زبان بسته بشیم. حاقل راههای دور راندن انها را بدانیم و محیطمان را پاکیزه نگه داریم.

همانطوری که دعای حیوانات اثر داره آه اونها نیز میگیره و این دنیا و اون دنیا جوابش رو پس میدیم.

… بزرگان دین و اخلاق نیز تاکید کردند که اگر کل دنیا را به فردی بدهند تا یک دانه جویی از دهان مورچه بگیرد نباید این کار را بکند .
همه حیوانات زندگی را به مانند ما دوست دارند .

پاسخ

پیام بگذارید