خانه هوش مالیبازنشستگی آیا به مشاور مالی و برنامه ریز مالی نیاز دارم؟

آیا به مشاور مالی و برنامه ریز مالی نیاز دارم؟

توسط محمد‌حسین عامری

مشاور مالی

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که نیاز به پس انداز، سرمایه گذاری و جمع کردن دارایی هایتان داشته باشید و از این مهمتر دغدقه داشته باشید که  این فعالیت ها را به درستی انجام دهید؛ در این مواقع حتما پیچیدگی و حیاتی بودن این تصمیمات را درک کرده اید.

اهمیت تصمیمات مالی شما کیفیت بازنشستگی و آرامش امروز و فردای شما را رقم خواهد زد.
به طور مشابهی اگر فشار ناشی از تصمیم گیری های بزرگ سرمایه گذاری ها مثل خرید خانه و تحصیل را حس کرده باشید یا تحت فشار مسائل مالی بعد از ازدواج مثل تولد فرزندتان، طلاق و یا فوت همسرتان، بیماری های سخت قرار گرفته باشید نیاز به مشاور را حتما حس کرده اید.
در تحقیقات انجام شده در کشورهای پیشرفته حداقل یک سوم افراد درک درستی از اینکه یک مشاور مالی چه می کند نداشتند. متاسفانه این آمار و اعداد برای کشور ما خیلی بیشتر از این مقادیر است؛ بنابراین کسب دانش در این حوزه بیش از پیش احساس می شود.

به هر حال چه خدمات مالی را مشاوران مالی فراهم میکنند؟

به صورت کلی آن ها می توانند به شما کمک کنند تا زندگی مالی تان را با استفاده از استراتژی ها و ابزارهای مالی مدیریت کنید و از طرفی عادات مالی شما را بهبود دهند.
این کوتاه ترین و خلاصه ترین پاسخی بود که می توان به این سوال داد.

برای کسب اطلاعات بییشتر ادامه مطلب را بخوانید.
همه مشاوران مالی یکسان نیستند، بعضی از آن ها مخصوص فضای خاصی هستند، نوع مشتریان، استراتژی ها و محصولات متفاوتی را می طلبد که با توجه به آن ها پیشنهاد های لازم صورت بگیرد.
بعضی از مشاوران می توانند شما را در معاملات و مالیات کمک کنند، بعضی می توانند در طراحی و اجرای برنامه بازنشستگی به شما کمک کنند.

کمک در مدیریت مالی بعد از طلاق و فوت همسر، نحوه استقلال مالی نوجوان در سنین بلوغ و ورود به بازار کار و…. هم در حوزه مشاوره ای این افراد می‌گنجد.

به چه دلایلی  به مشاور نیاز داریم؟

برای مثال، فرض کنید که ارث قابل توجهی به شما رسیده است و نمی دانید با آن چه کار کنید. یا کودکی دارید و می خواهید او را در برابر حوادث بد آینده مراقبت کنید.

فرض کنید شرکت شما یک طرح بازنشستگی خوب و وسوسه کننده با بازنشستگی پیش از موعد به شما پیشنهاد داده است و می خواهید از خوب بودن آن اطمینان حاصل کنید.

برای بازنشستگی می خواهید اقدام کنید ولی می ترسید.

می خواهید پس انداز کنید ولی نمی دانید چه مقدار کافی است.

می خواهید آینده فرزندتان را تضمین کنید.

می خواهید وام بگیرید اما نمی دانید با چه نرخی بگیرید؟

می خوام مسکن بخرید

می خواهید وارد بورس شوید

می خواهید سکه طلا بخرید یا بفروشید

می خواهید از نوسانات قیمت ارز بدون ورود به بازار ارز سود ببرید.

می خواهید دارایی هایتان را در برابر تورم بیمه کنید.

نمی دانید رهن بهتر است یا اجاره

نمی دانید نرخ بهره چیست

نمی دانید نرخ بهره بدون ریسک چیست

نمی دانید چه میزان سود برایتان کافی است

و…
هر کدام از این رویداد ها و خیلی رویداد های دیگر می توانند به صورت طبیعی سبب شوند تا تمایل داشته باشید که از افراد حرفه ای در این حوزه برای مدیریت مسائلتان کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

related posts

پیام بگذارید