خانه مهارت هاسبک زندگی هیجان سقوط و علت شکل گیری آن

هیجان سقوط و علت شکل گیری آن

توسط محمد‌حسین عامری

هیچان سقوط

هیجان سقوط چیست و چرا با آن مواجه می شویم؟

شاید با دیدن عکس این پست به این فکر کردید که واقعا سقوط چه هیجانی دارد و علت مواجهه با آن را میبینید ولی اگر اینگونه فکر کردید اشتباه کردید چرا که اینبار سقوط به معنای افتادن از چشم دیگران است.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پا در عرصه ای گذاشته باشید و در آن موفق هم شده باشید و در همین حین بوده اند افرادی که لحظه شماری می کردند تا زمین خوردن شما را ببیند و جشن بگیرند.

هیجان سقوط به نوعی حسادت به جایگاه کسی دیگر است به نوعی جلوه کردن آن حسادت به نوعی است که منتظر شویم تا شکست خوردن شخصی دیگر را ببینیم گاهی در این حین ممکن است تا بعضی از افراد پا را از انتظار فراتر بگذارند و سعی کنند تا با پاپوش، انتقاد های مخرب و زدن به هر طریق ممکن این زمین خوردن را تسریع کنند.

این روی بد قضیه است ولی قضیه روی خوشی هم دارد، هستند افرادی که شاید از پیروزی دیگران خوشحال نمی شوند ولی آنها را الگوی خود قرار می دهند و سعی می کنند تا با تجزیه و تحلیل رفتار طرف مقابلشان گامی در بهبود خود بردارند.

گاهی برای شما هم پیش آمده تا مجبور شوید کاری کنید که زوایای بدی هم دارد ولی خوبی اش به بدی هایش برتری دارد در این حین هستند افرادی که فقط نیمه خالی لیوان را می بینند و منتظرند تا به هر نوعی از شما آتو بگیرند تا از ادامه کار شما جلوگیری کنند.

هر کسی طرز فکر خاص خودش را دارد ولی قرار نیست به خاطر طرز فکرمان دیگران را بزنیم باید سعی کنیم تا به دیدگاه دیگران احترام بگذاریم و دیدگاه های مختلف را ارج نهیم.

سپاس از توجهتان

شما چه فکر می کنید؟

 

5/5 - (1 امتیاز)

related posts

7 نظرات

فرشته 11 تیر 1394 - 11:26 قبل از ظهر

سلام و روز بخیر خدمت شما دوست گرامی
مطلب جالبی را مطرح نموده اید. روزانه با این مسائل برخورد داریم و همه انرا به نوعی لمس کرده ایم. گاهی روی بد سکه طوری فرد را به زمین میزند که بلند شدن او واقعا سخت است. امیدوارم ما در دسته دوم یعنی روی خوب سکه باشیم و موفقیت دیگران را سرلوحه زندگی خویش قرار دهیم. و افرادی که در روی بد سکه قرار گرفته اند کمی تامل کرده و به عاقبت کار خود اندیشه کنند. بخاطر یک لحظه ارامش خود زحمات گذشته و حال و اینده دیگری را خراب نکنند. اما بهرحال زندگی روبه جلوست.
اهسته رفتن بهتر از ماندن و درجازدن است. پس پیش به جلو
پیروز و سربلند باشید

پاسخ
محمد حسین عامری 11 تیر 1394 - 10:16 بعد از ظهر

سلام
سپاس از توجهتان

پاسخ
ریحان 11 تیر 1394 - 4:29 بعد از ظهر

سلام اقای عامری ممنون از مطالب خوبتون …امکانش هست برای درس زبان وریاضی 1و2وتئوری احتمالات برای ارشد کتاب معرفی کنید؟؟باتشکر

پاسخ
محمد حسین عامری 12 تیر 1394 - 1:08 قبل از ظهر

سلام
کتاب دوجلدی زبان عمومی ارشد زیر ذره بین یوسف زاده و جهانشاهی انتشاران نگاه دانش
جلد ۱ کتاب ریاضی ۱ و جلد ۱ کتاب ریاضی ۲ آقای آقاسی انتشارات نگاه دانش
امار احتمال دوجلدی ایوزیان انتشارات ترمه
زبان تخصصی هم مهندس شایان انتشارات نگاه دانش
سپاس

پاسخ
ریحان 12 تیر 1394 - 3:38 بعد از ظهر

ممنون از لطفتون …

پاسخ
ساحل 18 تیر 1394 - 10:16 بعد از ظهر

سلام طاعاتتون قبول.در این شب عزیز التماس دعا .
خدایا من به هر خیری که بر من فرو فرستی سخت محتاجم.

پاسخ
محمد حسین عامری 19 تیر 1394 - 4:40 قبل از ظهر

سلام
سپاس از حضورتون و اینکه یاد ما بودید
محتاجیم به دعا
سپاس بیکران
الهم عجل لولیک الفرج

پاسخ

پیام بگذارید