خانه مهارت هاکشف استعداد و شناخت خود دوره آموزشی کشف استعداد ها به همراه کاربرگ عملی

دوره آموزشی کشف استعداد ها به همراه کاربرگ عملی

توسط محمد‌حسین عامری

بسیاری از ما به علت اینکه نقاط قوتمان را کشف نکرده‌ایم دست به انتخاب‌های غلطی می‌زنیم که جز تلف کردن وقتمان ثمری برایمان ندارد.

در دوران دبیرستان ما را با یک برگه هدایت تحصیلی، صرفا بر اساس نمره‌هایی که در دروس کسب کردیم به سمت رشته‌ای خاص هدایت می‌کنند.

به‌عبارت‌دیگر بعضی از رشته‌ها را بدون دلیل بعضی بعضی رشته‌های دیگر برتری می‌دهند درحالی‌که اصلاً این‌گونه نیست.

این می‌شود که خیلی از افراد به خاطر چشم‌وهم‌چشمی و دلایل غیرمعقولی دیگر، رشته‌ها را برمی‌گزینند که دذنهایت یا دیپلم ردی می‌شوند و یا فرصت ورود به دانشگاه را پیدا نمی‌کنند.

ناگفته نماند دانشگاه مدینه فاضله نیست اما یکی از گزینه هاست. (علاقه مندان این مطلب بخوانند چگونگی موفق شدن خارج از نظام اموزشی مرسوم)

در ادامه تصمیم‌ها سخت‌تر می‌شود زمانی که نوبت به انتخاب رشته کنکور می‌رسد هرکسی با توجه به گفته دیگران اقدام به انتخاب رشته‌هایی می‌کند که اصلاً برای آن ساخته نشده است.

این مطلب را به کسانی که فقط مدرک می گیرند (کارخانه تولید کارگران یقه سفید (مدرک بِدستان بیکار)) توصبه می کنم.

انتخابی که بدون شناخت استعدادها و توانایی‌های بالقوه هر فرد است نتیجه‌ای ندارد جز شکست، تلف کردن عمرر، صرف وقت گران‌بها و بهترین سال‌های دوران جوانی که می‌توانست صرف رشته‌ یا مهارتی شود که شخص واقعاً در آن استعداد دارد.

وقتی برگه انتخاب رشته کنکوری‌ها را با توجه به استعدادهای آن‌ها موردبررسی قرار دهیم می‌بینیم که انتخاب‌هایی که با توجه به استعدادها و توانایی های داوطلب است واقعاً خیلی کم است.

در نگاه اول شاید ساده به نظر برسد همه به مدرسه می‌رویم ابتدا سیکل و سپس دیپلم می‌گیریم و بعد در رقابت کنکور برای ورود به دانشگاه رقابت می‌کنیم ولی آیا این نسخه و روش برای همه صدق می‌کند؟

قبلا مطلبی نوشتم در این خصوص اگر مایل بودید مطالعه کنید.

هدف نسخه ای غیر قابل تجویز

حال آیا واقعا برای کسب شغل باید به دانشگاه برویم؟

پاسخ خیر است خیلی از مشاغل نیاز به تحصیلات دانشگاهی ندارند و البته همه صاحبان مشاغل نیز از شغلشان رضایت ندارند.

چرا افراد از شغلشان رضایت ندارند؟

خیلی از افراد نقاط قوتی دارند که راه‌های تقویت آن متفاوت از درس خواندن است.

همه ما یک یا چند استعداد خدادادی داریم که در آن فوق‌العاده‌ایم.

می‌دانید تفاوت افراد موفق با بازنده چیست؟

افراد موقت تمرکزشان را بر روی بهبود نقاط قوتشان می‌گذارند چراکه این استعدادهایشان هستند که می‌توانند به آن ها در رسیدن به اهدافشان کمک کنند.

ولی افراد بازنده کسانی هستند که می‌روند و تمام‌وقتشان را صرف بهبود نقاط ضعفشان می‌کنند.

خیلی از ما در بازی شانس وارد می‌شویم و وقت گران‌بهایمان را به امید اینکه شغل انتخابی‌مان مناسب با روحیه‌مان است هدر می‌دهیم.

تقریباً همه ما به امید پیدا کردن شغلی خوب وارد دانشگاه می‌شویم و سخت درس می‌خوانیم ولی با این تفاوت فاحش نیازهای بازار کار و آموزش‌های غیرعملی محیط دانشگاهی چیزی نصیبمان نمی‌شود جز کاغذی که به آن مدرک می‌گویند.

برایم خیلی جالب است که تعداد کثیری از دانشجویان یا رشته خود را نمی‌شناسند یا کوچکترین علاقه ای به آن و آینده شغلی محتملش ندارند.

صد البته متاسفانه همه این موارد در حالی رخ می‌دهد که استعداد ما در حوزه‌های دیگری است.

چگونه نقاط قوتمان را کشف کنیم؟

نقاط قوت از اشتراک سه مقوله حاصل می‌شود.

نبوغ و استعداد خدادادی

علاقه و دوست داشتن

مهارت‌های کسب‌شده

اگر توانایی، جزء استعداد شما باشد و آن را نیز دوست داشته باشید و همچنین با کسب مهارت‌های لازم پرورشش دهید آنگاه آن توانایی به نقطه عطف و بهبود زندگی شما تبدیل می‌شود.

نقطه قوت حوزه‌ای است که اگر روی آن سرمایه‌گذاری کنید مطمئناً موفق خواهید شد موفقیت به معنای کسب جایگاه اجتماعی مناسب درآمد کافی و از همه مهم‌تر رضایت از خود است.

موفقیت چگونه حاصل می‌شود؟

موفقیت حاصل فعالیت در حوزه‌ای است که علاوه بر استعداد در آن دوستش دارید و برای پرورش سعی کرده‌اید پس دلیلی وجود ندارد که از این به بعد نتوانید از آن بهره ببرید.

امروز دوره آموزشی تهیه‌کرده‌ام که به شما کمک می‌کند تا استعدادهایتان را کشف کنید.

ضرب‌المثلی وجود دارد که می‌گوید اگر به کسی ماهی دادی او را برای یک روز گرسنگی نجات داده‌ای، ولی اگر ماهی گیری را به کسی آموختی او را برای همیشه از گرسنگی نجات داده‌ای از این‌رو مثل همیشه می‌خواهم ماهیگیری را به شما عزیزان آموزش دهم.

اهمیت این دوره را به‌طور کامل نمی‌توان درک کرد مگر با شرکت در آن، چراکه مدرس این دوره در تمام مراحل آموزش شما را به چالش‌هایی دعوت می‌کند و از پاسخ شما به سؤالات مطرح‌شده برآیندی می گرد که نسخه مخصوص زندگی تحصیلی و کاری شما در آن نهفته است.

شاید تاکنون مجلات زرد و افراد متفاوتی را دیده باشید که ادعا می‌کنند که می‌توانند در کشف نبوغتان به شما کمک کنند ولی ما ادعا نمی‌کنیم و می‌خواهیم به شما اثبات کنیم که خودتان با صرف کمی زمان و شرکت در این دوره آموزشی می‌توانید زندگی‌تان را متحول کنید و همچون کریستف کلمب که قاره آمریکا را کشف کرد در اقیانوس وجودتان دست به کشفی شگرف و فوق‌العاده بزنید

این دوره آموزشی توسط یکی از اساتید برتر در حوزه کمک به خود آماده‌شده است که همان‌طور که حدس می‌زنید زبان آن انگلیسی است ولی جای نگرانی وجود ندارد چرا که این دوره را به همراه زیرنویس فارسی روان و کاربرگ های ترجمه‌شده آماده کردیم تا شما عزیزان بتوانید نقاط قوت و استعدادهایتان را کشف کنید.

اگر این سؤال را در ذهن می‌پرورانید که هدف خلقت من چیست؟

و یا برای چه انجام چه‌کارهایی آفریده‌شده‌ام؟

و اگر هنوز به جوابی مناسب و درخور نرسیده‌اید این دوره مخصوص شماست.

اگر در حال حاضر در شرکتی مشغول به کارید و از کارتان رضایت ندارید بازهم این دوره به شما کمک زیادی خواهد کرد.

حتی اگر همه‌چیز بر وفق مرادتان است و می‌خواهید تا روزنه های های پیشرفتتان را بیابید با ما همراه باشید.

طی پنج سالی که به‌صورت حرفه‌ای در وب فعالیت کردم همیشه باسیل مخاطبانی مواجه بودم که در سردرگمی به سر می‌بردند و این افراد همیشه به دنبال جواب سؤالشان درجایی خارج از وجودشان بودند و هستند وجود این افراد سبب می‌شود تا زمانی که انتخاب‌های بزرگی در پیش دارند مؤسسات و افراد با درخواست مبالغی بالا اقدام به راهنمایی این افراد کنند ولی امروز می‌خواهم بگویم

شما بهترین و تنها فردی هستید که می‌توانید خودتان را کشف و شکوفا و از آن مهم‌تر به خودتان کمک کنید، مشاورین و روانشناس‌ها تنها وظیفه‌دارند به شما کمک کنند تا لایه‌های مخفی وجودی‌تان را پدیدار کنید.

کسی نمی‌تواند به شما بگوید کدام انتخاب درست است و چرا این مسیر برای شما بهترین است.

دوستانی داشتم که به علت انتخاب رشته غلط مشاور رشته برق را در دانشگاه تهران قبول شد ولی به علت عدم علاقه به این رشته از تحصیل در این رشته شهر انصراف داد و به‌ناچار دانشگاه آزاد را برگزید و یا دوست دیگری که کارشناسی مهندسی برق دارد ولی اصلاً علاقه‌ای به کار در زمینهٔ رشته‌اش ندارد و به فکر تغییر رشته در مقطع ارشد است یا کارشناس ارشد گیاه‌پزشکی که اکنون دارد در شرکت کامپیوتری کار می‌کند و مهندس کشاورزی که اکنون کابینت سازی می‌کند.

سخت‌تر از آن این است که ببینی مهندسی ناچاری علم خود را نادیده گرفته و دست به مسافرکشی میزند

واقعیتی است تلخ که علتش چیزی نیست جز انتخاب غلط به خاطر عدم شناخت خود.

این دوره آموزشی در سه فصل آماده‌شده است که فصل اول آن مربوط به کشف استعدادها و توانایی‌های شماست.

راستی من خودم از این دوره استفاده کردم و فهمیدم می تونم نویسنده و سخنران خوبی شوم و تمام سعی‌ام را در این حوزه خواهم کرد.

ازآنجایی‌که این آموزش را برای همه ضروری و مفید می‌دانم فصل اول آن را به‌صورت رایگان برای شما عزیزان آماده کرده‌ام.

این محصول دارای دو فصل دیگر می‌باشد که شامل مسئولیت‌پذیری و دوره خود بهبودی است که به شما کمک می‌کند تا چگونه خودتان را در شغل و سمت فعلی‌تان بهبود دهید و نتیجه کلی از تطابق استعدادهایتان با شغلتان بگیرید.

در این دوره به Dave Crenshaw ملحق شوید تا راه‌های کشف آنچه که در آن واقعاً بهترین هستید را به شما نشان دهد و به شما آموزش دهد چگونه از قدرت اهرمی آن نقاط قوت و توانایی‌ها در زندگی شخصی‌تان استفاده کنید.

این دوره به شما نشان می‌دهد که چگونه نقاط قوت و استعدادهایتان را آشکار کنید و آن‌ها را با مسئولیت‌های شغلی‌تان تطبیق دهید و آن نقاط قوت را در کارتان به کار بگیرید.

خودتان را با استفاده از روش‌های خود ارزیابی و توانایی سرمایه‌گذاری در خود برای موفقیت‌های پیاپی آماده کنید تا بهبود مستمری در رشد شغلی‌تان داشته باشید.

این دوره یکی از 5 دوره آموزشی Dave Crenshaw است.

مباحث مطرح‌شده:

شناسایی هدایا، علایق و مهارت‌ها

ارزیابی عملکرد شخصی

به‌کارگیری نقاط قوت و استعدادها در کار

ایجاد بهبود مستمر که بر روی کار شما تأثیر می‌گذارد.

بخش دوم این آموزش که مربوط به تطبیق موقعیت کار فعلی شما بااستعدادهایتان است به شما نشان می‌دهد که آیا در شغل درستی مشغول هستید؟

آیا وظایفی که انجام می‌دهید در حیطه کاری شما تعریف‌شده است و چگونه تعریفی درست از وظایفتان در محیط کاری داشته باشید.

برخلاف آنچه فکر می‌کنید در این دوره به شما پیشنهاد نمی‌شود تا شغل فعلی‌تان را رها کنید و شغلی دیگر برگزینید برعکس آخرین گزینه رها کردن شغل فعلی است.

اگر می‌خواهید این آموزش و روش‌های کلیدی و کاربردی‌اش را از دست ندهید و همچنین می‌خواهید به رضایت شغلی دست‌یابید پیشنهاد می‌کنم فصل دوم این آموزش را از دست ندهید.

اگر در شرکت یا شغلی مشغولید که اصلاً ازخودراضی نیستید این آموزش به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که بهترین اقدام در موقعیت فعلی‌تان چیست؟

در فصل سوم تمرکز بر روی بهبود فردی شماست همان‌طور که مولای متقیان حضرت علی می‌فرماید مؤمن دو روزش مثل هم نیست.

پی نوشت: سلام

امیدوارم که حال همگی خوب باشد و از دیروزتان بهتر باشید

این مطلب ثمره چند ماه تحقیق و بررسی و تلاش برای پیدا کردن بهترین راه کمک به خود بود

من که خودم نتیجه مطلوبی گرفتم و فهمیدم علاوه بر توانایی سخنرانی خوب توانایی نوشتن کتاب و مشاوره دادن را هم دارم و از طرفی می‌توانم در حوزه مالی موفق بشوم.

خوشحالم که دوستان با بنده در ارتباط هستند و می گویند که استعدادشان در چه حوزه ای  بود و قرار است چه کار کنند و از زندگی چه می خواهند.

زیباترین پیامی که دریافت کردم جکایت از خوشحالی دوستان بخاطر اینکه بدون آزمون و خطا توانسته اند راه درست زندگی شان را پیدا کنند.

امیدوارم این آموزش مورد توجه شما عزیزان هم قرار بگیرد

ممنون از همگی

به امید موفقیت روز افزون و شیرین کامی همه شما عزیزان و همراهان همیشگی

یا علی

5/5 - (1 امتیاز)

related posts

27 نظرات

RAZIYEH 3 مرداد 1394 - 1:49 بعد از ظهر

سلام
من دانشجوی ترم شش هستم می خواستم بپرسم که یک دانشجویی مهندسی صنایع نیاز است که توی چه دورهای نرم افزاری الزامی شرکت کندبا توجه به این که رشته صنایع از لحاظ مطلاعاتی گستردس من واقعا نمیدونم برای رشتم باید چه چيزهایی رو یاد بگيرم لطفا راهنمایی کنيد

پاسخ
محمد حسین عامری 4 مرداد 1394 - 1:05 بعد از ظهر

سلام
اول حوزه کاریتون انتخاب کنید
بستگی به حوزه انتخابی شما دارد
سپاس

پاسخ
Faezeh 10 شهریور 1394 - 9:48 بعد از ظهر

مچکرم از مطلب عالی و مفیدتوون حتما استفااده میکنم 🙂

پاسخ
محمد حسین عامری 10 شهریور 1394 - 10:05 بعد از ظهر

سلام خواهش می کنم
برقرار باشید
سپاس

پاسخ
عطیه 11 شهریور 1394 - 10:15 قبل از ظهر

سلام
واقعا آموزش بی نقصی بود نمیدونم چجوری تشکر کنم
ادامه آموزش هم خریدم
عالی بود
خیلی ممنون

پاسخ
محمد حسین عامری 11 شهریور 1394 - 10:16 قبل از ظهر

خواهش میکنم
خوشحالم که مورد توجه شما قرار گرفته است
سپاس

پاسخ
ساحل 11 شهریور 1394 - 12:49 قبل از ظهر

سلام.کار بسیار مفیدی رو در برنامتون قرار دادید.انشا… در راه یادگیری و آموزش به دیگران همواره موفق و پیروز باشید.ممنون

پاسخ
محمد حسین عامری 11 شهریور 1394 - 3:31 بعد از ظهر

سلام
سپاس از توجهتان
ممنون
شما نیز در همه عرصه های زندگی موفق باشید

پاسخ
فاخر احمدی 6 مهر 1394 - 12:25 قبل از ظهر

سلام.پس چرا نوشتید رایگان؟

پاسخ
محمد حسین عامری 16 آذر 1395 - 12:54 قبل از ظهر

سلام مگه فصل اولش رایگان نیست؟
سپاس

پاسخ
محسن 15 آبان 1394 - 3:32 بعد از ظهر

سلام و وقت بخیر
ممنون میشم از این موضوعات تصویری بیشتر استفاده کنید… یک سوال… برای خرید من لینکی ندیدم؟… این ۷ مورد دانلود شد، فصل های دیگه هم از کجا تهیه کنیم.؟…

پاسخ
محمدحسن عامری 16 آبان 1394 - 9:03 بعد از ظهر

سلام
در حال حاضر مشکل کوچیکی داریم در حال برطرف کردنش هستیم
لینک دانلود به ایمیلتان ارسال شد
سپاس

پاسخ
محسن 20 آبان 1394 - 2:56 بعد از ظهر

دوست گرامی
لینک تصحیح شده دستم رسید…. بی نهایت ممنون
فقط خواستم بدونم فایل ها زیر نویس دارند؟ فارسی یا انگلیسی؟

پاسخ
محمد حسین عامری 25 آبان 1394 - 1:09 قبل از ظهر

سلام
زیرنویس فارسی است

سپاس

پاسخ
زهرا 19 فروردین 1395 - 3:34 بعد از ظهر

سلام
ببخشید یه سوال داشتم جوابش برام مهمه و فوریتی
ایا تو مقطع ارشد در دانشگاه دولتی( منظورم از روزانه تا غیره) امکان تغییر رشته یا گرایش هست؟؟؟
من رشته روانشناسی بالینی هستم میخوام تغییر بدم به روانشناسی عمومی!!!!
به نظرتون میشه؟؟؟
ممنون

پاسخ
محمد حسین عامری 19 فروردین 1395 - 10:43 بعد از ظهر

سلام
بچه های تیز هوشان دیدم که بعد از قبولی در همون واحد دانشگاهی خودمون تغییر رشته دادن ولی کسی ندیدم با کنکور بیاد تغییر رشته بده
ورودی ما وررودی بود که اسم دانشگاه تغییر کرد تازه مشکلی بود که از طرف خودشون ایجاد شده بود دانشگاه تنها بهمون اجازه میدادن به رشته شهر قبولی بعدی که انتخاب کرده بودیم بریم همین ولاغیر
(روزانه سراسری بودم)
جواب دقیق و مکفی آموزش دانشگاهتون میتونه بهتون بده تو نت نگردید بیشتر سر در گم میشید.
سپاس

پاسخ
هستی 21 فروردین 1395 - 8:31 بعد از ظهر

سلام آموزش عالی هست
ممنون بابت زحماتی که کشیدید
مجاب شدم که تهیه کنمش تا به صورت کامل ازش بهره ببرم
ممنون
منتظر اموزش بعدیتون هستم

پاسخ
محمد حسین عامری 21 فروردین 1395 - 10:57 بعد از ظهر

سلام خوشحالیم که محصول فوق مورد استفاده شما دوست گرامی قرار گرفته است
به امید حضور مجدد شما
سپاس

پاسخ
محمد حسین عامری 23 فروردین 1395 - 11:48 بعد از ظهر

سلام
این امکان برای بچه های استعداد درخشان دانشگاه های دولتی فراهم است
اگر دانشگاه دولتی هستید و شرایط لازم برای پذیرش دارید بلکه ارزش داره چرا می خواهید سختی کنکور به جان بخرید
سپاس

پاسخ
محمد حسین عامری 24 فروردین 1395 - 3:33 بعد از ظهر

سلام
خواهش
منم رتبه برتر کارشناسی بودم مثل شما تو آزاد
بخونید و به خدا توکل کنید
من از آزاد سمنان اومدم علوم اقتصادی تهران
شدنیه پس
دعا گوتونم ان شا الله ثمره تلاشتونو ببینید.
ان الله مع الصابرین
سپاس

پاسخ
محمد حسین عامری 25 فروردین 1395 - 12:33 قبل از ظهر

می فهمم شرایط سختیه
مسیر از هدف قشنگ تر است
جدی میگم قدر این روزاتونوبدونید
شما الان خودتونو تو دانشگاه تصور کنید چون راهی نمونده
این سختی هاست که رسیدنو قشنگ میکنه و اگرنه صرف قبولی چیز خاصی نیست
شما قبول نشید کی قبول بشه؟
قبولید شک نکنید
سپاس

پاسخ
محمد حسین عامری 24 فروردین 1395 - 3:34 بعد از ظهر

آموزش پی دی اف هم داره کاربرگ عملیشه
سپاس

پاسخ
محمد حسین عامری 25 فروردین 1395 - 12:34 قبل از ظهر

سلام
یعنی تو فیلم میگه یک سری کارارو بکنید که یک سری فرم پی دی اف انگلیسی بود که فارسی کردم
برید تو اپارات عضو بشید
کانال بزنید
بارگذاری ویدئو داره
سپاس

پاسخ
محمد حسین عامری 24 فروردین 1395 - 4:02 بعد از ظهر

زیر نویس اگر ترجمه کردید با نرم افزار xilisoft می تونید بهش بچسبونید
سپاس

پاسخ
خودم 30 فروردین 1395 - 2:53 قبل از ظهر

سلام خسته نباشید
اینترنت من نامحدوده با سرعت ۵۱۲مخابرات، ساکن تهران، نزدیک ۳ ساله دارم
میخواستم بدونم مصرف منصفانه داره یعنی سقف داره برایه حجم دانلود؟
اگه داره لطفاً بگین تا چند گیگ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ
محمد حسین عامری 31 فروردین 1395 - 6:48 بعد از ظهر

سلام مصرف منصفانه نداره
سپاس

پاسخ
محمد حسین عامری 7 خرداد 1395 - 11:37 بعد از ظهر

سلام سرکار خانم
فرصت نمیکنم اصلا
ببخشید
سپاس

پاسخ

پیام بگذارید