خانه مهارت هاسئو و وبلاگ نویسی اصول سئو و بهینه سازی سایت

اصول سئو و بهینه سازی سایت

توسط محمد‌حسین عامری

seo

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که ترجمه عبارت (search engine optimization) است به دغدغه برای وبمستران و مدیران وسایتها تبدیل شده است همان طور که می دانید بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو از اصولی خاص پیروی می کند. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو را به صورت مخفف سئو (seo) می گویند از این پس هر جایی از متن با کلمه سئو مواجه شدید بدانید منظور همان بهینه سازی سایت است.

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که بهینه سازی سایت نه تنها برای موتورهای جستجو بلکه باید برای کاربران صورت بگیرد برای مثال وقتی شما سرعت بارگذاری سایتتان را افزایش دهید یک بهینه سازی دو طرفه انجام داده اید.

در واقع گوگل که برترین موتور جستجو است به دنبال بهبود تجربه جستجو و دسترسی سریع به محتوا خواسته شده کاربران است، پس اگر شما ذائقه و دلخواه مخاطبانتان را بشناسید و آنگونه عمل کنید موتورهای جستجو نیز با شما مهربان خواهند بود.

همان طور که می دانید معیارهای کمّی که بتواند ارزش یک صفحه سایت را مورد اندازه گیری قرار بدهد به پیج رنک گوگل محدود می شود ولی گوگل تعدادی از معیارهایی را که سبب می شود یک سایت پیج رنک بالاتری را بگیرد در دسترس کاربران قرار داده است بعضی از این معیارها به شرح زیر هستند کلمات کلیدی، متا تگ ها، لینکهای وروردی و خروجی، عناوین مطالب و استاندارد بودن صفحات اشاره کرد.

الگوریتم پیج رنک دهی گوگل همواره در حال تغییر و پیشرفت است برای مثال آخرین موردی که به این الگوریتم اضافه شد بررسی زمان انتشار مطالب مشابه و کپی بودن محتوا ها است که سبب می شود مطالب با محتواهای یکتا و جدیدیتر رتبه های بالاتری در جستجو به خود اختصاص دهند.تفاوت اصلی سئو کاران در این مورد است که سئو کاران حرفه ای علاوه بر موارد ذکر شده از طرف گوگل ترفندهای خاص خودشان را مورد استفده قرار می دهند.

امروزه سایتهای بسیاری در حال فعالیت هستند که به شما کمک می کنند تا این اصول ساده اما مهم را رعایت کنید

از برترین این سایتها که به صورت کامل سایت شما را مورد آنالیز قرار می دهند می توان به نیبلر (Nibbler) و وبسایت گریدر (Web Site Grader) اشاره کرد.

شما به سادگی می توانید با استفاده از این دو سایت ببینید که تا چه اندازه اصول ابتدایی را رعایت کرده اید.

تست هایی که برای خندون دات آی آر صورت گرفته است را در زیر مشاهده می کنید.

در وبسایت گریدر

websditegrader

در نیبلر

nibbler

هر چه امتیاز به دست آمده شما بالاتر باشد ابن اصول را بیشتر رعایت کرده اید.

ناگفته نماند این دو سایت تنها موارد عیب و ایراد سایت را ذکر می کنند که رفع آنها نیاز به مهارتهای خاص خود دارد.

بعد از اینکه یک سایت توانست امتیاز بالایی در موارد بالا کسب کند تازه مراحل سئو حرفه ای آغاز می شود.

همیشه به خاطر داشته باشید که سئو سبب بهینه تر شدن سایت شما می شود و همچنین افزایش پیج رنک و پیج رنک بالا یکی از معیارهایی است که نتایج جستجو را مشخص می کند.

Rate this post

related posts

پیام بگذارید