خانه مهارت هاسبک زندگی به دست آوردن دلی که شکسته

به دست آوردن دلی که شکسته

توسط محمد‌حسین عامری

دل شکسته

قهر و آشتی یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی اجتماعی ماست، برای هر یک از ما ممکن است پیش آید که ناخودآگاه و به خاطر اشتباه هات انسانی دلی را بشکنیم و یا آزرده کنیم که این سبب می‌شود تا روح و ذهنمان درگیر باشد.

اگر از آن دسته افرادی که مدام دل و شخصیت دیگران را می‌شکنند و با خاموش کردن چراغ وجدان و احساسشان به کارهای خود می‌پردازند بگذریم، اذیت و آزار دیگران همواره عملی ناپسند است، روح و دل آدمی نیز این کار را نمی‌پسندد پس هرگاه دلی را می‌شکنیم  بالاخره احساس پشیمانی می‌کنیم و خاطرمان ناراحت می‌شود.

راحتی و رهایی از این ناراحتی‌ها راهی جز به دست آوردن دل شکسته شده ندارد.

به دست آوردن دل شکسته شده شاید گاهی اوقات بسیار سخت باشد ولی می‌تواند از دوستی‌های چند ساله نیز شیرین‌تر بوده زیرا در بیشتر مواقع وقتی دوستی‌های شکسته شده ترمیم می‌شوند قدرتی چندین برابر قبل می‌یابند.

پس هم اکنون اقدام کنید چون اگر دیر شود پشیمانی حاصلی ندارد و تنها شمایید که همیشه آزرده خاطر هستید.

مراحل به دست آوردن دل کسی که سبب آزار و ناراحتی او شدید که می‌تواند این فرد مادر، پدر، خواهر، برادر، همسر و یا دوستانتان باشد  که ممکن است به هر علتی سبب رنجششان شده باشید.

چگونه دلی که از ما آزرده شده است به دست بیاوریم؟

ابراز پشیمانی، هیچ‌گاه تا از کاری کردید پشیمان نشدید قدم پیش نگذارید.

لبخند بزنید و خوش‌رو باشید

همان طور که میدانید به علت وجود خاطره و ذهنیت از مشکل به وجود آمده نباید در همان ابتدا توقع روی خوش و لبخند داشته باشید بیشتر مواقع فرد مقابل دوست دارد تا احساساتش را بازگو کند پس پیش از هر صحبتی گوش فرا دهید و صبر کنید تا حرف طرف مقابل تمام شود آنگاه به آرامی نظر خود را مطرح کنید با این روش در اکثر مواقع دو طرف آرام می‌شوند و کدورت‌ها از بین می‌رود ولی اگر دید که در حال وقوع و ایجاد مشکلی دیگری هستید تنها با سکوت و خدا حافظی و به آرامی محل را ترک کنید.

به سخنان شخص دلخور با جان و دل گوش کنید و ابتدا درتلاش برای دفاع نباشید.

بزرگ‌ترین مشکلی که سبب بیشتر مشکلات اجتماعی ما است گوش ندادن به صحبت‌های طرف مقابل است زیرا همواره می‌خواهیم حرف خود را بزنیم از این رو تعداد مواردی که دو نفر نظر و عقیده‌شان یکسان است ولی به سخنان یکدیگر گوش نمی‌کنند و درگیر دعوا و مشاجره می‌شوند بسیار است.

با این‌گونه برخورد سبب می‌شود تا طرف مقابل نیز کمی در فکر فرو رود و احتمالا کمی موضعش را تغییر دهد.

صبر داشته باشید و فکر نکنید به همان سرعتی که رابطه‌تان به هم خورد می‌توانید رابطه‌تان را به گرمی همان گذشته ایجاد کنید.

گاهی اوقات مراحل بالا در عمل تغییری را ایجاد نمی‌کند و شاید در ظاهر مشکل و کدورت از بین نرود ولی لااقل شما پیش قدم شدید و هر کاری که از دستتان بر می‌آمده انجام داده‌اید از هم اکنون طرف مقابلتان جای شما قرار می‌گیرد و به فکر فرو می‌رود از این رو می‌توانید در آینده نه چندان دور منتظر پاسخی باب میلتان باشید.

 راه ساده تری هم وجود دارد و آن هم تغییر در نوع برخوردمان است که سبب بروز مشکلات بالا نشویم.

مطلبم را با این شعر به پایان می برم.

[box]

“من رشته ی محبت تو پاره می کنم/شاید گره خورد به تو نزدیکتر شوم”

[/box]

4/5 - (9 امتیاز)

related posts

پیام بگذارید